Drukarnia PROMO24 s.c.

WIZYTÓWKI

Jeden chyba z najpowszechniejszych produktów z branży poligraficznej, którego bardzo nie ma co przedstawiać. Niegdyś zwany bilecikiem wizytowym, najczęściej w formie sztywnego, niewielkiego kartoniku z wyszczególnionymi danymi kontaktowymi. Czasem wizytówka przypomina małą reklamę, jednak w większości przypadków jest to szybka forma przekazywania kontaktu szczególnie w biznesie.

Formatami stosowanymi w produkcji wizytówek to 90 x 50 mm. Czasem spotyka się formaty 85 x 50 mm, 85 x 55 mm, a także 84 x 54 mm. Inne spotykane sporadycznie formaty odbiegające od wymienionych są traktowane jako niestandardowe.

Klasycznie do produkcji wizytówek stosuje się papier kredowy matowy o gramaturze 300 – 350g. Coraz mniej spotykane są wizytówki wykonywane na papierach ozdobnych, czy też fakturowanych, ale i takie jeszcze się zdarzają.
Wizytówki drukowane są jedno lub dwustronne, cyfrowo lub offsetowo w procesie czterokolorowy CMYK umożliwiającym uzyskanie dowolnej kolorystyki poprzez mieszanie się barw. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kolorów dodatkowych z palety PANTONE dla bardziej precyzyjnego odzwierciedlenia poszczególnych barw. Niejednokrotnie celem uszlachetnienia wydruku i produktu stosuje się foliowane matowe lub błyszczące, a także lakier UV, hot-stamping (złocenie) czy też tłoczenie.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na wizytówki.