Drukarnia PROMO24 s.c.

ULOTKI

Ulotki to jeden z najpopularniejszych produktów poligraficznych. Jest dosyć dobrą formą promocji produktów. Nie wymaga znacznych nakładów finansowych, co sprawia, że pomimo znacznego przejścia działań promocyjnych w media elektroniczne nadal cieszy się popularnością, chociaż już nie tak dużą jak niegdyś.

Najczęściej spotykanymi formatami ulotek to A6, A5, A4, DL czy też A3. Te formaty można nazwać klasycznymi. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby Wykonujemy ulotki również w formatach niestandardowych zgodnie z życzenie i zapotrzebowaniem klienta. Ulotki mogą być na różny sposób składane i czasem ulotki posiadające więcej zgięć klienci nazywają folderami.

Powszechnie stosuje się dla tego produktu papier offsetowy lub kredowy (błysk lub mat). Gramatury wykorzystywanych papierów wahają się od 90 do 350g. Grubość papieru zależy jednak nie tylko od gramatury, ale także od spulchnienia zastosowanego w procesie jego wytwarzania. Niekiedy do produkcji ulotek używa się papierów specjalnych (np. fakturowanych), a nawet kartonów.

Ulotki drukowane są najczęściej dwustronnie, cyfrowo lub offsetowo w procesie czterokolorowy CMYK umożliwiającym uzyskanie dowolnej kolorystyki poprzez mieszanie się barw. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kolorów dodatkowych z palety PANTONE dla bardziej precyzyjnego odzwierciedlenia poszczególnego koloru. Ulotka może zostać uszlachetniona poprzez nałożenie na jej powierzchnię folii błyszczącej lub matowej, a także lakieru UV czy też złocenia.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na ulotki reklamowe.