Drukarnia PROMO24 s.c.

NOTESY / BLOCZKI

Notesy to nic innego jak kartki tego samego formatu połączone ze sobą np. za pomocą kleju na krawędzi. Powstałe w ten sposób bloczki kartek służą najczęściej do notatek biurowych lub stosowane są jako materiał dla uczestników konferencji i szkoleń. Takie bloczki mogą dodatkowo posiadać sztywniejszy kartonik na spodzie jak również okładkę z indywidualnym nadrukiem.

Notatniki bloczkowe najczęściej spotyka się w formatach standardowych takich jak A4, A5 lub A6. Oczywiście można też stosować formaty z grupy B lub C jednak wygoda użytkowania jak i ekonomiczne względy sprawiają, że formaty A są wykorzystywane najczęściej.

Do wykonania kart bloczków stosowany jest najczęściej papier offsetowy 80 – 130g. Znacznie rzadziej stosowany jest papier satynowy, jednak czasem ze względów na preferencje zamawiającego jest możliwe wykonania środkowych kart praktycznie z dowolnego rodzaju papieru – również ekologicznych. Dla okładki natomiast można użyć np. papieru kredowego błyszczącego lub matowego o gramaturze od 130g wzwyż. Na spodzie notatnika często używa się kartonu lub tektury.

O ile okładkę notatnika drukuje się najczęściej w pełnym kolorze, o tyle na stronach wewnętrznych stosuje się nadruk jednokolorowy. Oczywiście nie ma jakichkolwiek względów technicznych, dla których druk jednego koloru jest wybierany najczęściej. Tu wchodzą w grę tylko i wyłącznie względy ekonomiczne. Również na środkowe strony nie stosuje się jakiegokolwiek uszlachetnia. Foliowanie, złocenia, czy też lakier UV, są opcjonalnie wykorzystywane dla wzbogacenia wyglądu i jakości na okładkach bloczków.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na notesy lub bloczki.