Drukarnia PROMO24 s.c.

PLAKATY

Plakaty obok ulotek są dosyć często spotykaną formą promocji. Odpowiednio zaprojektowane i powieszone w konkretnych miejscach umożliwiają zapoznanie się z ich treścią dużej ilości osób. Jest to reklama stosunkowo tania i przyjazna w odbiorze. Plakaty są najczęściej jednostronne. Czasem zdarzają się dwustronne, jednak jest to raczej rzadkością. Plakaty dwustronne są stosowane na witrynach sklepowych i gablotach, gdzie widoczne mogą być obie strony.

Najczęściej spotykanymi formatami plakatów to A4, A3, A2 oraz A1. Formaty te można uznać za najbardziej klasyczne. Bywają także plakaty w większych formatach np. A0 jednak jest to wielkość nieosiągalna dla tradycyjnych maszyn cyfrowych, czy offsetowych i często plakaty o tak dużych gabarytach wykonywane są w niewielkich seriach na maszynach wielkoformatowych.

Najczęściej używanymi mediami dla druku plakatów są papiery offsetowe i kredowe (błysk lub mat). Ze względu za specyfikę tego produktu jak i jego rzadko stosuje się materiały o niskiej gramaturze. Najczęściej spotykana grubość w tym przypadku to 170 – 200g., jednak wachlarz wykorzystywanych gramatur to 90 – 350g. Niekiedy do druku plakatów wymagane jest zastosowanie papierów specjalnych jak np. do podświetleń jeśli ich przeznaczeniem jest ekspozycja w kasetonach przy przystankach autobusowych, czy centrach handlowych.

Plakaty drukowane są najczęściej offsetowo oraz cyfrowo w pełnym kolorze odwzorowywanym za pomocą procesu CMYK. Pozwala to na wydruk bardzo szerokiej gamy barw i tym samym odwzorowywanie nawet bardzo skomplikowanych grafik i zdjęć. Niekiedy druk plakatów wymaga zastosowania barw dodatkowych jednak są to sporadyczne przypadki. Tym niemniej i takie zlecenia chętnie wykonujemy. Plakaty mogą zostać dodatkowo uszlachetnione dzięki nałożeniu folii błyszczącej lub matowej, czy też lakieru UV itp.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na plakaty reklamowe.