Drukarnia PROMO24 s.c.

PAPIERY FIRMOWE

Papier firmowy to chyba jeden z tych produktów, bez których żadna profesjonalna firma obyć się nie może. Dobrze wykonana papeteria to coś wręcz niezbędnego w tworzeniu pozytywnych relacji z kontrahentami. W znaczny sposób wpływa na prestiż i odbiór promowanej marki. Trudno przecenić znaczenie tego wydawałoby się drobnego elementu. Jeśli papier firmowy jest unikalny i elegancki to potrafi zdziałać prawdziwe cuda w relacjach z innymi. Tworząc papeterię oczywiście należy się kierować również praktyczną stroną zagadnienia i unikać przesady. Papier firmowy to coś co powinno wywierać pozytywne reakcje ze strony odbiorcy, dlatego poza szlachetny i schludnym wyglądem należy unikać przesady, nachalności i wyniosłości, co wzbudza często niechęć i inne negatywne odczucia. Ładna, miła dla oka kolorystyka ze skromnością to podstawa tego produktu. Gdy połączymy to z dobrym gatunek materiałem to możemy osiągnąć znacznie więcej niż stosując w naszej korespondencji zwykły papier do drukarki biurowej.

Papiery firmowe wykonywane są najczęściej w formacie A4. Znacznie rzadziej w innych wielkościach. Jest to spowodowane praktycznymi względami jego stosowania. Format A4 jest podstawowym we wszelkiej korespondencji między firmowe i urzędowej. Wszystkie biurowe urządzenia drukujące, czy też organizery i skoroszyty stosują ten format, dlatego unikanie tego standardu nie jest zalecane.

Do wykonania papierów firmowych stosuje się najczęściej papier offsetowy lub offsetowy gładzony (satynowany) o gramaturze 90 – 100g. Raczej stosowanie papieru kredowego błyszczącego czy matowego nie jest polecane, gdyż niektóre urządzenia biurowe nie najlepiej radzą sobie z tego typu materiałem. Tusz na papierze kredowym się niestety często rozmazuje co potrafi popsuć elegancji wygląd dokumentów i korespondencji.

Jak wiele materiałów biurowych nadruk na papierach firmowych jest pełnokolorowy lub jedno, czy też dwubarwny. Podobnie jak w przypadku kopert nie spotyka się uszlachetnień w stylu foliowania, złocenia, czy też lakieru UV, z uwagi na niepraktyczność tego typu zabiegów.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na papiery firmowe.