Drukarnia PROMO24 s.c.

TECZKI FIRMOWE (OFERTOWE)

Teczki ofertowe, zwane również firmowymi lub biurowymi. Zamawiane są głównie przez średnie i większe firmy. Najczęściej wykonywane są w kolorystyce firmowej z nadrukowanym logotypem firmy. Z uwagi na swój charakter wpływają na prestiż firmy i postrzeganie jej przez otoczenie. Najczęściej zawierają wewnątrz kieszonkę lub nacięcia ułatwiające podpięcie wizytówki kontaktowej w trakcie przekazywania oferty kontrahentowi. Teczki firmowe produkowane są w wersjach z łamaniem pojedynczym lub podwójnym w zależności ile dokumentów ma się w niej zmieścić. W przypadku konieczności przenoszenia w nich większej ilości kartek przygotowywane są teczki z gumką zamykającą, które z racji swojego przeznaczenia mają regulowaną objętość.

Teczki zazwyczaj zamawiane są w formatach umożliwiających bezproblemowe przeniesienie w nich kartek w rozmiarze A4, czyli wielkości papieru do drukarki. W zależności od przeznaczenia mogą mieć różniej wielkości „skrzydełka” zapobiegające wysunięciu się z nich zawartości.

Do produkcji teczek najczęściej używa się kartonów lub grubego papieru kredowego. Wszystko zależy od preferencji klienta i specyfiki projektu. W większości przypadków wytwarzane są z kartonu jednostronnie powlekanego, ze względu na jego sztywność oraz często niższą cenę.

Teczki drukowane są najczęściej jednostronnie tj. w taki sposób, aby po ich złożeniu na froncie znajdował się znak firmowy, a na tylnej stronie np. adres kontaktowy, czy też inne informacje. Drukowane są offsetowo lub przy mniejszych nakładach cyfrowo. Zdarzają się jednak czasem teczki zadrukowane dwustronnie, czyli taki, które zawierają grafikę w swoim wnętrzu. Kolorystyka jest ograniczona jedynie wyobraźnią i potrzebami klienta. W produkcji teczek bardzo często stosuje się foliowanie jedno lub dwustronne, co poza wpływem na ich lepszy wygląd dodatkowo wzmacnia je przedłużając żywotność zastosowanego papieru. Produkt drukowany jest bardzo często w pełnym kolorze, chociaż nie brak amatorów wymagających wykonania nadruku z konkretnych barw PANTONE. Poza foliowaniem błyszczącym lub matowym stosuje się również punktowo lakier UV, a także złocenia.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na teczki ofertowe.