Drukarnia PROMO24 s.c.

NAKLEJKI / WLEPKI

Naklejki najczęściej kojarzone są jako popularne wlepki samoprzylepne. Jednak produkt ten bywa bardziej zróżnicowany niż by się mogło wydawać. Naklejki mogą być zarówno wykonywane na papierach samoprzylepnych jak i na tworzywach sztucznych. Mogą być z klejem o różnej lepkości, a nawet i bez kleju, jako etykiety, które substancję mocującą mają aplikowaną tuż przed nałożenia na powierzchnię, do której mają zostać przytwierdzone. Coraz częściej spotyka są również naklejki adhezyjne, które nie wykorzystują kleju, a jedynie właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu można je wielokrotnie odklejać i przekładać w inne miejsca czy też na inne powierzchnie.Naklejki wykorzystywane są nie tylko do zabawy. Często pełnią znaczące funkcje w marketingu. Stosowane są jako oznaczenie produktów promocyjnych, lub jako dodatkowa informacja na opakowaniu, która ma zachęcić potencjalnego klienta do zakupu. Czasem też rozdawana jest jako zwyczajny gadżet marketingowy. Często też stosowane są jako zakrycie już nieaktualnej informacji (np. starego adresu firmy) na różnego typu produktach. W takich przypadkach stosuje są naklejki z klejem, który uniemożliwia odczytanie zalepionego elementu.

Naklejki też stosowane są coraz częściej chociażby jako „straszak” na niesfornych kierowców parkujących w niedozwolonych miejscach. Są to specjalne naklejki z klejem, który nie uszkodzi elementów auta, ale jednocześnie sprawi, że szybkie zerwanie przyczepionej informacji nie jest wcale takie proste. Taka naklejka zaaplikowana na szybę skutecznie potrafi spełnić funkcję „wychowawczą”. Jeszcze innymi naklejkami są hologramy, plomby, naklejki 3D, a także naklejki do oklejania chociażby samochodowych karoserii jak i szyb itp.

Naklejki występują w bardzo różnych wielkościach jak i kształtach. Najczęściej wykonywane są prostokątne, kwadratowe czy też kółek. Wszystko zależy od preferencji zamawiającego jak i roli jaką mają spełniać. Mogą być jako maleńkie znaczki przeznaczone do zaklejania opakowań, czy też na karty do programów lojalnościowych. Wykonujemy dla naszych Klientów naklejki zarówno na papierach jak i foliach.

W przypadkach, gdy naklejki mają być poddane na działanie warunków atmosferycznych lub innych czynników mogących wpłynąć na ich trwałość (np. naklejki na samochód) stosuje się uszlachetnianie w postaci laminowania. Zabieg ten znacząco utrudnia uszkodzenie nie tylko samego nadruku jak również całej naklejki.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na naklejki.