Drukarnia PROMO24 s.c.

KSIĄŻKI

Chyba nie ma nikogo, kto by nie wiedział czy są książki. Ze względu na jego popularność i mnogość chyba nie trzeba tego produktu nikomu przedstawiać. W końcu nie da się ukryć, że mamy z nim do czynienia już od dzieciństwa. Swoim wykonaniem przypominają katalogi firmowe. Jednak ze względu na inne zadanie, które spełniają są raczej wykonywane ze skromniejszym rozmachem. Oczywiście książka może mieć formę albumu. Jeśli tak jest to wtedy przygotowywana jest ze znacznie większym przepychem, który często przewyższa katalogi firmowe. Książki i albumy pełnią w społeczeństwie ogromną rolę nie tylko edukacyjną, ale także i rozrywkową (rekreacyjną). Ich rodzajów jest tak dużo, że nawet trudno wszystkie wymienić.

Książki w przeciwieństwie do katalogów firmowych wykonywane są w znacznie większej ilości formatów. Oczywiście jak i w tamtym przypadku chcąc wydać książkę dobrze jest bazować na formatach standardowych. Wynika to jak zwykle z przesłanek ekonomicznych. I tak najczęściej spotykamy publikacje książkowe formatu A5 lub mniejsze (np tzw. Kieszonkowe). Formaty A4 lub większe są raczej używane w publikach na potrzeby młodszego pokolenia odbiorców, jak również dla wydań albumowych. Książki przybierają, podobnie jaki i katalogi firmowe, kształty kwadratów, prostokątów poziomych i pionowych, czy też innych wykonywanych z pomocą wykrojników. Książki o mniejszej ilości stron wykonuje się zazwyczaj w oprawie zeszytowej (kartki mocowane na metalowe zszywki). Te obszerniejsze jak i albumy wymagają już opraw klejonych lub szyto-klejonych.

Duk książek na zamówienie wykonuje się na bardzo różnych rodzajach papierów. Najczęściej strony wewnętrzne wykonuje się z papieru offsetowego o gramaturze od 80g wzwyż. Niekiedy druk książek wykonywany jest również na papierach ekologicznych, co jest obecnie dosyć modnym rozwiązaniem. Okładki do książek wykonuje się z grubszych papierów kredowych lub kartonów, co nadaje publikacji wymagany wygląd.

Drukowanie książek odbywa się zarówno cyfrowo jak i offsetowo. W zależności od nakładu i preferencji Zamawiającego. Środki książek drukowane mogą być zarówno w kolorze jak i z użyciem jednego koloru. Tu też duże znaczenie ma ekonomia. Często książki wykonuje się w mieszanej formie. Polega to na tym, że większa ilość stron wykonywana jest z użyciem tylko jednak farby na papierze offsetowym, a elementy kolorowe jak zdjęcia itp. Są dokładane jako wkładki wydrukowane na papierach kredowych, które znacznie lepiej umożliwiają odwzorowanie barw. W przypadku wielu publikacji stosuje się również papiery satynowane itp., które często są uznawane za bardziej szlachetny nośnik niż papier offsetowy, przez co i zdjęcia drukowane na nich wyglądają znacznie przyjaźniej dla oka. Okładki do książek drukuje się najczęściej całkowicie kolorowe. Znacznie częściej też poddaje się je uszlachetnieniom poprzez foliowanie błyszczące, czy też matowe, jak i lakierowanie wybiórcze. Uszlachetnianie sprawia, że okładka książki jest trudniejsza do zniszczenia i bardziej odporna na zabrudzenia. Ponadto wpływa na estetyczny odbiór publikacji przez czytelnika.

Zapraszamy do składania zapytań o wycenę i zamówień na książki.